banner isbank

Enez İlçe M.E.M. Hamle Sırası Enez'de Satranç Turnuvası Gerçekleştirildi

20170225 164057
Enez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Hamle Sırası Enez’de” Satranç Turnuvası Büyük İlgi Gördü!!!!


25 Şubat 2017 Cumartesi günü yapılan Enez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Hamle Sırası Enez’de” Satranç turnuvası sona erdi.

Türkiye Satranç Federasyonu Edirne İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan Enez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Hamle Sırası Enez’de” Satranç Turnuvası için 3 farklı kategoride 85 kişi başvuru yaptı. 25 Şubat Cumartesi günü saat 09.30 – 10.00 saatleri arasında yapılan kayıt kontrol sonrasında 63 sporcu kesin kayıt yaptırarak yarışmaya katıldı.

Katılım kategorilere göre şu şekilde oldu:

Küçükler: 42

Yıldızlar: 16

Genel: 5

Saat 10.30’da başlayan turlar gün boyunca sürdü ve çekişmeli maçlara sahne oldu. Turnuvanın açılış hamlesini yapan Enez Kaymakamı Sayın Elif Canan Tuncer ERSÖZ tüm sporculara başarılar diledi.5 tur oynanan turnuvanın sonucunda küçükler, yıldızlar ve genel kategoride dereceye giren sporculara nakdi ödül, madalya ve tüm sporculara katılım belgesi verildi.

Enez İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat UZUN: “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman ilçemiz ve öğrencilerimiz için buna benzer faaliyetlerin destekçisi olduk. Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. Bunun bilincinde olarak çocuklara yönelik sosyal etkinlikler yapmaya gayret gösteriyoruz. Bundan sonra da bu etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz." ifadelerini kaydetti.

Türkiye Satranç Federasyonu Edirne İl Temsilcisi İlker Sarıtekin: Enez’de harika bir turnuva olduğunu ve bundan sonra da daha iyi turnuvalara şahitlik edileceğine inandığını söyledi.

Turnuvaya Katılımın yoğun olmasının kendilerini memnun ettiğini aktaran Turnuva Direktörü Umut Güney, çok güzel bir turnuva olduğunu ifade etti. Turnuva ile ilgili detayları enezsatranc.wordpress.com adresinden öğrenilebileceğini dile getiren Güney Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.